Po letním sestupu z okresního přeboru se FK Jablůnka neschovávala alibisticky za nic. Prostě jen jeden rok chce strávit ve III. třídě a okamžitě se chce vrátit zpět. A podzim to jen potvrdil. Nejen o tom v rozhovoru se sekretářem klubu Zdeňkem Mrlinou. 

Na podzim jste prohráli jen poslední zápas v Lužné s Valašskou Polankou B. Splnil podzim vaše představy o okamžitém postupu zpět? 

V létě jsme zmobilizovali všechny síly. Přemluvili k návratu dvojici Smilek, Brodek, aby pomohli zpět do okresního přeboru. Posilou se stal Kocurek ze Vsetína a velkou radost máme z návrat střelce Čůmy. Zdraví mu vydrželo, dal osm branek a byl mimořádně nebezpečný. Jinak rozdíl mezi okresním přeborem a III. třídou je dost velký. Jsme rádi, že si s rolí favorita zatím víme rady.

Na poslední chvíli odešel do Kateřinic zkušený brankář Sedláček. Jak jste si poradili s problémem na brankářském postu? 

Vyřešil to Lukáš Machálek. Je to náš obránce, který chytával v dorostu. Jsme rádi, že jsme ho přemluvili, a byť se specializuje na hraní, patřil k nejlepším brankářům podzimu ve III. třídě. Budeme rádi, když mu bude držet zdraví a na jaře se nezraní, protože nemáme druhého brankáře. Po něm se budeme poohlížet po sezoně.

Zatím je to jasné, že se do okresního přeboru vrátí Jablůnka a Nový Hrozenkov…

Není tam nikdo jiný. Možná o některých ambicích mluvili v Ústí nebo Kladerubech, ale pokud se nic mimořádného nestane, tak to budeme právě my dva, co se vrátí.

V létě jste měli zájem o Emila Nečase ze Semetína. Vrátíte se k jednání? 

Nyní to není na pořadu dne. Tím, že se nám vrátili Brodek se Smilkem, jsou to oni, kdo přinesli zkušenost a tmelící prvek, kvůli kterým jsme chtěli angažovat tohoto výborného hráče.

Plánujete pro jaro výrazné změny?

Ne. Chceme doplnit kádr o jednoho, až dva mladé hráče a u týmu bude nadále pokračovat trenér Milan Gajdůšek, s jehož prací jsme maximálně spokojeni.

 

 
nike-1000x90
nike-1000x90.gif