Čerstvě 22letý student pedagogické fakulty v Ostravě a odchovanec vsetínské kopané Ondřej Čtvrtníček zazářil v pátečním utkání 1. A třídy mezi Kateřinicemi a Zubří, když se na vysoké výhře 6:1 podílel třemi brankami.
Ještě ani neměl kopačky na nohou a už kopal do míče v Janové. „Fotbal jsem ale začal opravdu hrát v šesti letech na Vsetíně, kde jsem prošel všemi věkovými kategoriemi až po muže,“ popisuje svůj start fotbalové kariéry šikovný záložník Ondřej Čtvrtníček. Nebyl prvním ani posledním, na koho dolehla „telecí léta“. „Po dorostu jsem na rok přestal s fotbalem. Asi mě to nebavilo a až po roce jsem začal hrát za Janovou, kde tehdy trénoval můj osudový trenér ze Vsetína Marcel Beňo. To už se fotbal v Janové chýlil ke svému tehdejšímu pádu a trenér Beňo si mne vzal do Kateřinic. Přesvědčil jsem na zkoušce a prožívám tam již tři roky úspěšné angažmá,“ popisuje osudové spojení se současným trenérem Kateřinic Čtvtníček.
S Kateřinicemi zažil nejprve dramatické záchranářské boje v 1. B třídě a pak dvojnásobný triumf této soutěži á následný postup. „Kačice měnily filozofii. Omlazoval se kádr. Přišel jsem já, Vojta Blažek nebo Štěpán Doležel. Nyní třeba Maček nebo Fojtů. Trenér Beňo si sem stahuje mladé kluky ze Vsetína, které dobře zná, a kteří nemají v současné době místo v divizním kádru,“ vysvětluje filozofii nováčka 1. A třídy Čtvrtníček.
Na trenéra Marcela Beňa nedá dopustit. „Když jsem rok stál, zjistil jsem, že mám tak na 1. B třídu. Pauza se projevila. Trenér Beňo mne dostal zpět do fotbalu. Rozumí mi i jako kamarád a najde mi vždy na hřišti výhodný post,“ pochvaluje si budoucí učitel z Kateřinic. „Letos končím bakalářské studium na pedagogické fakultě v Ostravě a chci pokračovat na magisterském. Povolání učitele Výuky k občanství a Tělesné výchovy mne láká,“ přiznává Čtvrtníček, který je šikula na všechny sporty. „Bavíme všechno, i atletika a gymnastika. Nyní jsme s kamarádem založili univerzitní futsalový tým a budeme hrát 4. ligu. Zase máme program na dlouhou zimu,“ těší se naposledy třígólový střelec Kateřinic.
„První branku jsem dal proto Zubří strašně brzy. Zpracoval jsem si míč a vystřelil šajtlí k tyči. Brankář to mohl chytit, ale asi míč neviděl. U druhé branky jsem měl dost prostoru, kam zakončit, a potěšilo mne, že to spadlo do šibenice. U třetí mi to sedlo z voleje. Kluci si mne hned vzali na paškál, že litr slivovice to spraví,“ směje se spokojený Čtvrtníček.
Kateřinice jako nováček 1. A třídy nesbírají zatím body, tak jak by si představovaly. „Vyloženě nás přehrálo jenom béčko Valašského Meziříčí. Náš hlavní problém je koncovka. Vytváříme si dost šancí, ale začalo to padat až proti Zubří. Nyní jsme vyhráli 6:1, ale šancí jsme zase měli dvojnásobný počet. Tak to snad vydrží, abychom hráli klidný střed tabulky,“ dodává Ondřej Čtvrtníček.

 
adidas-300x250
adidas-300x250.gif