Zubří je namočeno v sestupových vodách. Před sebou má dva domácí naprosto klíčové zápasy pro celkové podzimní postavení. Dostalo 32 branek, z toho plných třicet venku. Jak vidí krizi venkovních zápasů a jak z toho ven? Vše v následujícím rozhovoru s manažerem a trenérem Zubří Robertem Jurajdou. 

Odešel brankář Blabla do Frenštátu. Randus ho nahradil? 

V brankáři problém není. David Randus podává dobré výkon, hodně toho ještě při tom kvantu branek chytí.

Kdo chybí ve stabilním složení obrany?

Máma zraněnou čtveřici Polách, Majer, Berka a Navařík. Navařík s Poláchem by patřili stoprocentně do základní sestavy. Nyní tam zaskakují kluci, co z časových důvodů ani nemohou trénovat a nejsou ortodoxní obránci. Jedná se o Viktora Frňku, který hraje již jen jako záskok a Davida Talpu, který pracuje v Brně.

Problém není ale jen v obraně…

Bránění je věcí celého týmu. Příprava na utkání není stoprocentní. Zatímco doma se kluci dokážou vyhecovat, venku to tak není a po inkasovaných brankách rezignují.

Co tréninková příprava, je optimální? 

Nyní trénujeme společně s béčkem. Deset kluků z prvního týmu chodí stabilně. Jednu věc ale již nyní vím. Musíme najít klasického trenéra pro jaro.

Elitní střelci Vokáč s Drdou již druhou sezonu marně hledají formu…

Je to hodně o psychice. Kluci mají šanci. Nyní šli několikrát sami na branku v Kateřinicích, ale góly z toho nejsou. Potřebují klid v zakončení.

Nejsou někteří hráči přetěžování v béčku? 

Je tomu tak. Od této chvíle budou kluci hrát za rezervu pouze po odehrání svého zápasu za první tým.

Co další posily Seidl s Krupou? 

Výkony Seidla jsou pro nás zklamáním, ale říkal, že ještě potřebuje čas na sžití se s týmem. Krupa se snaží, je to bojovník, ale nejde mu to.

Nyní vás čekají dva klíčové zápasy doma…

Musíme v páteční dohrávce porazit Valašské Klobouky. To je pro nás zápas podzimu. Jak ho zvládneme, věřím, že zabodujeme naplno i v nedělním nevyzpytatelném derby s Vidčí.

 

 
adidas-2-300x250
adidas-2-300x250.gif