Nováček z Nevšové zaznamenal první porážku v rámci 1. A třídy a to v sobotním zápase ve Vidči. Hosté přitom v poločase ještě vedli 2:0, aby nakonec nezvládli závěr zápasu a o branku prohráli. Hrdinou vypjatého zápasu byl střelec dvou branek vítězů, útočník Lukáš Vala. Podzim má za sebou šest zápasů a ve Vidči je relativní spokojenost. „Hrajeme celkem pěkný fotbal, ale trápí nás koncovka. Možná je to dané i tím, že jsem zůstal na hrotu sám, protože Michal Kramoliš naskočil teprve nedávno a Ondřej Vašut ještě na podzim nenastoupil. Jinak jsem ale dal šest branek. Není to nejhorší, i když zahrávám penalty. Trpěl jsem na spalování šancí víc, nyní dokážu vytěžit i z minima maximum,“ hodnotí probíhající podzim nejlepší střelec Vidče.
V posledním zápase s favoritem z Nevšové to s jeho týmem nevypadalo po prvním poločase za stavu 0:2 vůbec dobře. „Neplnili jsme vůbec, co jsme si před zápasem řekli. První branku jsme dostali po centru, kdy tam byl neobsazený hráč, druhý po rohu, kdy tam byl centr na přední tyč. Hosté měli dobou hru střední zálohy, to se mi líbilo, ale jinak nás nepřehrávali a my jsme jim byli vyrovnaným soupeřem,“ popisuje první poločas Lukáš Vala.
A pak přišel ten druhý a fantastický obrat Vidče v jeho závěru. Hostům se to pramálo líbilo a mají spoustu výhrad k vstřeleným brankám Vidče.
„Domácí hráli tvrdě, přesto zahrávali řadu trestných kopů, po jednom z nich začala úřadovat dvojice sudích Veselý – Žniva. Již několikátý trestný kop v řadě, který domácí zahrávali, dokázal hráč, který po celou dobu stál u tyče v ofsajdu usměrnit do brány. Pomezní sudí Veselý nejdříve zvedl praporek, který poté hned stáhl dolů a rozhodčí branku uznal. Nepomohla ani reklamace našeho stopera u pomezního,“ stojí v prvním komentáři klubu z Nevšové.
„Moje branka na 1:2 byla regulérní. Michal Kramoliš zahrával trestný kop. Míč se od zdi ke mně odrazil a já jsem zakončoval. V době Michalovu kopu jsem nebyl v ofsajdové pozici, pak se ke mně míč odrazil od hostujícího hráče, takže nešlo o porušení pravidel,“ stojí si za svým Lukáš Vala.
Ten nesouhlasí ani s druhou výtkou hostujícího klubu, která říká: „Domácí by byli zřejmě i spokojeni s plichtou, ale hlavní sudí zjevně ne. Uděloval nesmyslné žluté karty, kdy ani nevěděl, který hráč hostů ji už má. Po jedné z nich dokonce vyloučil našeho hráče, protože si myslel, že už jednu kartu má a ukázal mu druhou, následně červenou, pak svůj verdikt změnil a hráč mohl ve hře pokračovat. Pět minut před koncem dokonal svoje dílo a odpískal pokutový kop pro domácí, když k žádnému kontaktu ve vápně nedošlo. Vidče penaltu proměnili a v zápase zvítězili.“
„Byl tam jasný faul. Stál jsem před brankářem a měl jsem odkrytou branku. Kdyby mne hostující hráč nefauloval, dal bych branku. Šlo o správně nařízený pokutový kop. Oni již byli frustrováni, jak přišli o body,“ nesouhlasí Vala.
V dalším utkání bude svému týmu chybět. „Jedu na Moravu na křtiny a doufám, že kluci něco urvou ve Valašském Meziříčí. Hodím jim za dvě branky jako motivaci nějakou láhev. Soupeř má mladý tým, a když ho posílí hráči z jedničky, jsou nebezpeční,“ dodává před dalším zápasem střelec Vidče.

vala-1

Mgr. Martin Němec