Lukáš Daněk je mladým útočníkem Valašské Polanky, který prošel v klubu všemi kategoriemi a je členem zlaté generace dorostenců, která dokázala vyhrát krajskou soutěž dorostu. 

Je mu 21 let, ale za muže nastupuje již od svých 16. „Konkurence v současném útoku Valašské Polanky je velká, přetlak je i po návratu Davida Mačka také v záloze. Nyní se nám střelecky daří. Nový trenér Kučerňák s námi trénuje třikrát týdně a na kvalitě naší hry, kdy nás tlačí do útočného fotbalu, se to projevuje,“ říká Lukáš Daněk.

Valašská Polanka se drží vedoucího Semetína a také zatím neztratila ani bod. „S nimi hrajeme snad třetí kolo od konce podzimu. Mají zkušený tým, ale my bychom se s nim mohli rovnat. Bude to o tom, zda dáme první branku my, pak hrajeme dobře a padá nám to tam,“ prozrazuje Daněk recept na suveréna soutěže.

V poslední zápase dal hattrick do sítě Ratiboře při výhře 7:1. „Pomohla nám brzká branka. Dařilo se nám střelecky. U první branky jsem dostal centr Ondry Adámka za obranu a přeloboval jsem brankáře. U druhé branky jsem dorazil střelu Michala Barana a u třetí mi přenechal míč u penalty David Maček. Asi chtěl, abych donesl do kabiny slivovičku,“ směje se Daněk, který přiznává, že po tréninku a zápase se chodí na pivko a valašský lék přichází u příležitosti různých oslav.

Nyní čeká Valašskou Polanku Lhota u Vsetína. „Budu se opakovat. Bude proti nám stát zkušený tým, ale jak dáme první branku, věřím, že zápas zvládneme,“ dodává Lukáš Daněk.

danek

Mgr. Martin Němec