Také Pavel Tvrdoň je součástí bratrských klanů v kádru jednoho z favoritů okresního přeboru Vsetín z Choryně. Má pověst vynikajícího střelce, kterému ale ještě mládí nedopřává potřebný klid v zakončení.Pavel Tvrdoň je o tři mladší, než jeho bratr Luboš, který hraje ve středu pole. Za muže kroutí již 4. sezonu. „Pendloval jsem mezi prvním týmem a rezervou, která hraje III. Třídu. Letos jsem však již pod novým trenérem Radimem Žmijákem na soupisce, a tak mám odehráno za béčko jenom 80 minut během dosavadních pěti zápasů,“ říká k letošní sezoně Pavel Tvrdoň.
Jeho zatím životní rokem byl rok 2015, kdy béčko Choryně postupovalo ze IV. do III. třídy a Pavel Tvrdoň kraloval králům střelců s 34 přesnými zásahy. „Letos jsem zatím dal sedm branek. Musím se zklidnit v zakončení. Často jdu sám na brankáře a ukopnu si míč. Snad to přijde s věkem. I proti Hošťálkové, kdy jsem dal hattrick za 22 minut, jsem měl další tři možnosti, ale už to tam nespadlo,“ kaje se Pavel Tvrdoň.
V posledním zápase doma proti nováčkovi z Hošťálkové (5:1) se v prvním poločase opravdu se soupeřem nepáral a byl z toho čistý hattrick. „Při první brance vybojoval Pepa Landa míč, jejich brankář nesmyslně vyběhnul a já jsem měl usnadněnou roli se zakončením do prázdné branky. Při druhé brance mně našel Vojta Orava a jsem se trefil z úhlu k tyči a při třetí jsem se prosadil v situaci jeden na jednoho střelou zpoza velkého vápna,“ popisuje Tvrdoň svůj hattrick, za který padne do kabiny litr slivovice.
Choryně patří k favoritům na postup. „Zatím se nám daří, ale pozor, hráli jsme jen jeden zápas venku a ten jsme na penalty vyhráli v Krhové. Jinak jsme měli dobrý los na domácí zápasy. Nyní jedeme teprve podruhé ven k těžkému zápasu do Karolinky s VKK B, které mohou posílit hráči z prvního týmu,“ zůstává Pavel Tvrdoň nohama na zemi.
Na závěr dodává jména největších konkurentů v boji o postup do 1. B třídy a i jeho prognóza plně odráží současnou situaci v tabulce: „Největšími konkurenty jsou Střítež, Horní Bečva, Valašská Bystřice a Poličná.“

tvrdon 1 tvrdon 2 tvrdon 3 (1) tvrdon 3 (2)

Foto Dana Skalková

Mgr. Martin Němec