Dnes již bývalá ikona Valašského Meziříčí Aleš Michálek odvádí stejně kvalitní služby nyní v dresu divizního nováčka z Ústí u Hranic. Nový účastník divize prožívá vstup do sezony z říše snů. Ze šesti zápasů vyhrál pět včetně kontumace se Vsetínem a má zatím famózní skóre 18:1. 

„Sám jsem nad tím přemýšlel, co stojí za naším skvělým startem do soutěže. Základem je skvělá parta. Držíme pohromadě a v kabině je až rodinná atmosféra. Vedení klubu určilo po postupu, že za odměnu si divizi zahrají kluci, co vykopali postup z kraje. Přišli jen se mnou celkem tři hráči. S Králem z Kozlovic tvořím stoperskou dvojici,“ pochvaluje si nový tým Aleš Michálek.

„Zatím se nám nebývale daří. Vyhráli jsme 7:0 v Nových Sadech, kde nám to sedlo náramně. Já jsem tam dal svou první branku v Ústí z přímého kopu. Kluci mají za první gól, narozeniny, svátek nebo článek v novinách basu piv. Basu za první gól jsem jim nyní donesl na poslední trénink, doufám, že na mě nenajdou článek na Valašském fotbale,“ směje se Michálek.

„Hraje se nám zatím lépe venku, kdy jsem vyhráli i v Petrovicích vysoko 4:0. Doma hrajeme do plných a chvílemi se nám i nedaří. Brumov nás nyní ve druhém poločase i přitlačil, i když jsme ho do šance nepustili a nakonec jsme vyhráli 2:0,“ srovnává zápasy spolehlivý střední obránce.

„Pomáhá nám i to, že nehrajeme vůbec pod žádným tlakem. Když to srovnám s Valmezem, je to neporovnatelné. Ve Valmezu se pořád něco řešilo a tlak byl velký. Tady zatím není důvod,“ klepe na dřevo Michálek.

Ústí u Hranic čekají nyní těžší zápasy  s celky z popředí tabulky. „Jedeme nyní do Havířova. Ten zápas bude těžký a napoví o našich dalších ambicích. Jinak Valmez ve třetí lize sleduji. Osobně jsem ještě na žádném utkání nebyl, ale přeji jim co nejlepší výsledky,“ dodává Aleš Michálek.

michalek

michalek

Foto Milan Kleindorf

Mgr. Martin Němec