Záložník Miroslav Gregáň je jednou z největších letních posil třetiligového Valmezu, protože má za sebou sedm startů v první lize za Teplice a dva reprezentační za slovenskou jednadvacítku. 

„V mládeži jsem hrával za Bánskou Bystrici a pak druhou ligu za mateřské Pohronie ( druholigový klub sídlící v Žiaru nad Hronom na středním Slovensku, pozn. aut.). Když jsme přijeli do Nitry, tak v hledišti byli pozorovatelé z Teplic, kteří sledovali jednoho z domácích útočníků. Mi se zápas vydařil, dal jsem branku a nakonec jsem šel do Teplic pod trenéra Vavrušku místo toho útočníka já,“ říká Miroslav Gregáň ke svému startu v Teplicích.

Pod trenérem Vavruškou byl v Teplicích sedm měsíců a sehrál sedm prvoligových zápasů. „Pak došlo k výměně trenéra, přišel trenér Šmejkal a já jsem se vrátil do Pohronie, kde si mne všiml manažer Valmezu Pavel Býma, a tak jsem tady na Valašsku,“ pokračuje Gregáň.

A jak se mu líbí v dresu třetiligového nováčka.? „Tak fotbal jsem oproti první a druhé lize trochu níže, ale já věřím, že v MSFL jsem a budu na očích, abych se v zimě nebo po sezoně zase posunul výše do vyšší soutěže buď zde v Česku nebo na Slovensku. V klubu jsem dohodnutý na celou sezonu, že v případě dobré nabídky mohu odejít i v zimě,“ pokračuje Gregáň, který dal o víkendu při první výhře Valmezu v Holici první branku. „Měli jsem standardní situaci. Odražený míč jsem chtěl centrovat a on skončil v brance. Klukům za první branku určitě do kabiny přispěji,“ dodává se smíchem Miroslav Gregáň.

gregan

Foto Milan Kleindorf

Mgr. Martin Němec