Zatím na půl roku se dohodl s Valašským Meziříčím na působení nejlepší střelec okresního přeboru z Halenkova Jan Šulák. „Pokud bude oboustranná spokojenost v zimě, rád bych zde přestoupil natrvalo,“ říká Jan Šulák, který přichází do klubu ale jako stoper. 

Jak slíbil, tak učinil. Halenkovu svými brankami pomohl k historickému postupu do 1. B třídy a pak chtěl odejít jinam. „Chtěli mne na Slovensku v Makově a pak tady byly nějaké nabídky z okolí Ostravy z nižších soutěží, ale jakmile se mi ozval pan manažer Býma a já jsem tři týdne před přípravou věděl, že tady bude trénovat pan Vodička, jasně jsem se rozhodl pro Valašské Meziříčí,“ popisuje Šulák svou dohodu s Valmezem.

Po Jaroslavem Vodičkou hrál půl roku na stoperu za juniorku Jablonce. „Začínal jsem jako útočník, ale v Sigmě Olomouc ze mne udělali stopera, protože na hrotu byl tehdy Chorý, který je dnes v prvním týmu. Již v Hlučíně před přestupem do Jablonce jsem hrál v obraně, takže jsem na to zvyklý. Chci se poprat o základní sestavu jako stoper, ale je tady za  určitých okolností samozřejmě možnost hrát také v útoku,“ říká odhodlaně Jan Šulák.

„Lepší je to samozřejmě v útoku, kde si můžete dovolit více s míčem a není z toho případně takový průšvih jako v obraně. Zatím jsem nastoupil dvakrát v Mol cupu v základní sestavě a vyhráli jsme jak v Brumově, tak doma s Líšní. To nebyl nyní kdovíjaký atraktivní líbivý zápas pro diváka. Bojovalo se hlavně mezi šestnáctkami, ale my jsme potřebovali pro sebedůvěru vyhrát a snad nás to nakopne i do MSFL. Navíc je možnost, že v poháru přijede k nám nějaký atraktivní soupeř,“ těší se Jan Šulák.

Šulák sleduje také svůj Halenkov, jak se mu daří a bude dařit v 1. B třídě. „Byl jsem na první zápas s Prostřední Bečvou  a kluci hlavně v prvním poločase byli jasně lepší celkem. Mají na klidný střed tabulky, přeji jim co nejlepší umístění,“ dodává na závěr pravý valach v dresu Valmezu Jan Šulák.

D

Foto Milan Kleindorf

Mgr. Martin Němec