V. Bystřice – D. Bečva 12:1 (7:1)
Domácí si zápas s nováčkem přeložili na sobotu kvůli pouti a zařídili dvanácti trefami do sítě nebohého soupeře dlouhou noc. Bystřice dala za poslední dva zápasy přípravy dvanáct branek, nyní to stihla za jeden zápas. Domácí snajpři Vrábel s Macháčkem dali dohromady osm branek. Vrábel jich sám dal pět, Macháček stihl čistý hattrick za málo vídané dvě minuty. Hosté si utrhli maximální ostudu a mají o čem přemýšlet.
„Splnili jsme týdenní normu. Tentokrát nám na týdenní příděl dvanácti branek stačil jeden zápas. Hosté sice po autu a odražené střele vedli, ale pak jsme běhavým fotbalem a kombinacemi jejich hru totálně rozbourali. Když to řeknu diplomaticky, tak Dolní Bečva si při bránění počínala mírně chaoticky a nekladla žádný odpor,“ řekl k utkání brankář Valašské Bystřice Josef Maleňák.
„Měli jsme sice výborný vstup do zápasu, ale pak jsme si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Po první chybě jsme se totálně rozpadli. Vyráběli jsme neskutečné hrubice. Soupeř nakopával, byl důrazný a vše proměňoval. Odevzdali jsme hned první zápas. Je to obrovská ostuda. Moji hráči se musí zamyslet nad tím, jak vážně to s fotbalem myslí. Každý musí začít u sebe. My se z toho musíme vzpamatovat a využít velké facky v náš prospěch,“ řekl trenér Dolní Bečvy Radek Maléř.
Branky: 7. Pohořelský, 13., 32., 66., 79. a 90. Vrábel, 19., 20. a 21. Macháček, 37. Karafiát, 77. vlastní, 80. Majer – 3. Vyvíjal.

dolni becva

Mgr. Martin Němec