Úspěšná mise hrajícího trenéra Valmezu Michala Kováře po postupu do MSFL je u konce. Obě strany se dohodly na ukončení spolupráce, Michal Kovář nyní vybírá z několika atraktivních nabídek na pokračování ve svém úspěšné trenérské kariéře. 

Konec ve Valmezu

Před několika dny jsme se s vedením klubu dohodli na ukončení spolupráce. Mám několik nabídek. Dvě jsou z klubů blíže mého domova, jedna je z vyšší soutěže. Zatím se rozhoduji.

Jak viděl trenér postupovou sezonu

Podzim byl pro celkový úspěch důležitým základem. Kdybychom po něm byli 3. – 5. v tabulce, asi bychom na jaře o postup neusilovali. Když jsme podzim vyhráli, stanovilo vedení klubu jasný cíl postupu. Když se přidala podpora města a sponzorů a adekvátně se doplnil kádr, šli jsme do jara s jediným cílem. Tým do začátku sezony držel pospolu a tvořil partu. Pod tlak jsme se samozřejmě dostali od prvního jarního zápasu, když jsme museli držet první místo a pravidelně bodovat. V zimě přišlo šest nových hráčů a museli jsme dávat dohromady novou sestavu. Byli jsme v některých jarních zápasech logicky nervózní, některé jsme zbytečně zremizovali jako s Rýmařovem a Přerovem. V klubu byla cítit ona nervozita z toho, zda se nám historický úspěch podaří a pak se to přenášelo na tým. My jsme si s tím dokázali poradit kvalitou kádru, širokou a konkurenceschopnou lavičkou a tím, že jsme táhli opravdu za jeden provaz.

Na podzim trenér, na jaře hrající trenér

Když jsem na podzim jenom koučoval, bylo to výborné. Měl jsem čas hráče poznat a to mi vyhovovalo. Když jsem na jaře začal hrát, na tom hřišti už to tolik nejde. Kvalita koučinku se nedá srovnat. Musel jsem se nejprve soustředit na svůj výkon a až poté sledovat kluky. Nyní po sezoně již neplánuji v té další hrát III. ligu nebo divizi, ale nějakou nižší soutěž na žízeň určitě.

Vzpomínka na Valmez

Budu vzpomínat jen v dobrém. Jsem rád za trenérskou šanci, kterou mi tady dali. Lidi ve vedení klubu i samotní hráči tady odevzdávají fotbalu sto procent. Trenérsky mne to zase posunulo a nabral jsem tady další zkušenosti. Je to můj první trenérský postup v kariéře.

Jak Valmez ve třetí lize? 

Tým by měl posílit jedním až dvěma hráči, aby neměl nějaké starosti se sestupem. III. liga je ještě rychlejší a více o soubojích jako divize. Věřím, že Valmez bude hrát důstojnou roli a nebude mít problémy se záchranou.

Poděkování manažera týmů dospělých Valmezu Pavla Býmy: 

Děkujeme trenérovi ze perfektně odvedenou práci. Splnil to, s čím tady přišel a podařil se nám postup. Přejeme mu hodně štěstí v pokračování jeho úspěšné trenérské kariéry. My nyní hledáme rovnocennou náhradu. Jméno trenéra chceme oznámit do 14 dnů. Nejdříve to ale bude až po posledním zápase s Havířovem. Nový kouč začíná přípravu s týmem 3. července a tam se rozhodne, s kterými hráči budeme na novou sezonu počítat a s kterými ne a podle toho se bude také odvíjet počet příchodů.

byma 1

Mgr. Martin Němec